Bağırsak sağlığını arttıran ve inflamasyonu azaltan besinlerin başında yoğurt , kefir , kimchi , lahana turşusu , tempeh gibi fermente ürünler ve flavonoidlerce zengin olan yeşil çay geliyor. Bitki bazlı sütler de yükselişte. 

İşte 2020'ye yönelik süper gıda tahminlerinin tam listesi:

Yoğurt ve kefir gibi fermente gıdalar
Avokado
Tohumlar
Egzotik meyveler, acai gibi, berriler 
Eski tahıllar 
Yaban mersini
Fındık
bitkisel sütler
Pancar
Yeşil çay

“2020 anketisonuçları açık ve tutarlı bir mesaj gönderiyor. Tüketiciler daha sağlıklı hayatlar yaşamak istiyor! İnanılmaz miktarda sağlık bilgisine sahipler ve gıdaları , sağlık hedeflerine ulaşmanın bir yolu olarak görüyorlar. Tüketiciler, sağlıklarını daha önce hiç yapmadıkları şekilde kontrol altına alıyor, gıda endüstrisini gelişmeye zorluyor ve gıda şirketlerini tüketici talebine yanıt olarak yenilik yapmaya zorluyorlar. 

2020'de tekrar 1 numarada yapılan ketojenik (keto) diyetle, bu diyet eğilimi burada kalmaya devam ediyor, ardından aralıklı oruç ve temiz beslenme izliyor. . Beslenme uzmanları  tüketicilerin önümüzdeki yıl içinde karbonhidratları, tahılları ve şekeri sebze, yağ ve et lehine önemli ölçüde azaltacağı konusunda hemfikirler.

Ankete göre, ünlüler, arkadaşlar / aile, bloglar ve sosyal medya hala tüketiciler için en önemli beslenme yanlış bilgi kaynaklarıdır. Bunun yerine, tüketiciler uzmanların tavsiyelerine uymalıdır! RDN'ler, 2020 için bu beş sağlık ve sağlıklı yaşam yeme ipucunu veriyor:

Günde daha fazla porsiyon sebze yiyin
Fiber alımını arttırın
Çok işlenmiş yiyecekleri veya hızlı yiyecekleri sınırlayın
Yiyecekleri “ilave şekerler” ile sınırlandırın
Şekersiz çay ve kahve gibi kalorisiz içecekler seçin